دوستان
آخرين مطالب
لينکستان
امكانات جانبي
 

استاد سيدرضا مويد خراساني ،غلامرضا سازگار و شعراي جوان آييني از جمله علي زمانيان و حامد حجتي براي زيارت حرم امام حسين(ع) وضريح جديد آن حضرت در كربلا حضور يافتند.
 جمعي از شعراي آييني و بلبلان درگاه حضرت اباعبدالله(ع) كه براي عرض ارادت به محضر اربابشان به سرزمين كربلا سفر كرده اند در كنار بارگاه مطهر آن حضرت گردهم آمدند تا علاوه بر عتبه بوسي ، در ذكر مصيبت سرور و سالار شهيدان شعر بخوانند و اشك ماتم بريزند.

باني اين گردهم آيي حامد حجتي بود كه مدتي است با ضريح مطهر از ايران به عراق سفر كرده و به همراه تيم ايراني نصب ضريح، ‫وقايع نگاري عمليات نصب ضريح سيد الشهدا(ع) را برعهده دارد.
در اين شب استاد سيدرضا مويد خراساني و استاد غلامرضا سازگار با هماهنگي حامد حجتي در كنار ضريح حضور يافتند و پس از زيارت مرقد مطهر آقا امام حسين(ع) اشعاري در رثاي سيد و سالار شهيدان قرائت كرده و گريستند.

همچنين در ادامه حامد حجتي ابياتي از سروده جديد خود را در ارتباط با مولاي متقيان و امام حسين(ع) خواند و پس از آن علي زمانيان از شعراي آييني جوان كشورمان خالق شعر معروف"اصلا حسين جنس غمش فرق مي‌كند" نيز اين شعر زيبا را در محضر حضرت اباعبدالله(ع) قرائت كرد.

شعر زيباي از "علي زمانيان" را در ادامه مي خوانيم:
"اصلا حسين جنس غمش فرق مي‌كند
اين راه عشق پيچ و خمش فرق مي‌كند

اينجا گدا هميشه طلبكار مي‌شود
اينجا كه آمديد كرمش فرق مي كند

شاعر شدم براي سرودن برايشان 
اين خانواده محتشمش فرق مي‌كند

صد مرده زنده مي‌شود از ذكر "ياحسين"
عيساي خانواده دمش فرق مي‌كند

از نوع ويژگي دعا زير قبه‌اش
معلوم مي‌شود حرمش فرق مي‌كند

تنها نه اين كه جنس غمش،جنس ماتمش
حتي سياهي علمش فرق مي‌كند

با پاي نيزه روي زمين راه مي‌رود
خورشيد كاروان قدمش فرق مي‌كند

من از "حسينٌ مني پيغمبر خدا"
فهميده‌ام "حسين" همه،‌ش فرق مي‌كند.


 
موضوعات
نويسندگان
آرشيو مطالب
امکانات مدير وبلاگ